A2976 NERO ABSOLUTE BLACK
By clicking on the small photos you can see the information of other slabs or bundles of this block| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 8 |
| Length | 307cm / 121inch |
| Height | 196cm / 77inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |
| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 11 |
| Length | 284cm / 112inch |
| Height | 197cm / 78inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |
| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 1 |
| Length | 308cm / 121inch |
| Height | 185cm / 73inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |
| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 5 |
| Length | 308cm / 121inch |
| Height | 173cm / 68inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |
| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 2 |
| Length | 308cm / 121inch |
| Height | 175cm / 69inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |
| Block | A2976 |
| Color | BLACK |
| Bundle | No |
| Type | GRANITE |
| Finishing | POLISHED |
| Warehouse | CAVAION |
| # slab | 5 |
| Length | 312cm / 123inch |
| Height | 191cm / 75inch |
| Thickness | 3.0cm / 1¼inch |
| Weight | 550kg |